10 places you should travel

When we compiled our original 24 Best Travel Blogs and Websites, we thought
we were creating an index that would be useful for readers and for ourselves
Little did we know it would become the most popular feature we've ever.

Read more

Back to basic

The perfect Wardrobe starts with
quality denim & Basic Tees

Read more

10 places you should travel

When we compiled our original 24 Best Travel Blogs and Websites, we thought
we were creating an index that would be useful for readers and for ourselves
Little did we know it would become the most popular feature we've ever.

Read more

Back to basic

The perfect Wardrobe starts with
quality denim & Basic Tees

Read more

SLIDESHOW CK : No items found.

علامی: وزارت کار برای ما یک «آقابالاسر» شده و هیچ کاری برایمان انجام نمی دهد/ انجام بسیاری کارها در مغایرت آشکار با اساسنامه خانه سینماست

سینماپرس: ناهید علامی نایب رئیس انجمن چهره پردازان سینمای ایران در پی اجبار هیأت مدیره خانه سینما برای ثبت صنوف سینمایی در وزارت کار که با مخالفت بخش عمده ای از اهالی سینما روبرو شده گفت: خانه سینما امروزه برای یکایک کسانی که دغدغه انجام فعالیت های صنفی دارند سرشار از رنج و عذاب شده و متأسفانه بسیاری از دست اندرکاران خانه سینما کارهای شان مغایرت جدی با اساسنامه این نهاد دارد و قطعاً داستان هایی در پشت پرده وجود دارد که ما از آن ها بی خبریم

این چهره پرداز در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: قضیه این روزهای خانه سینما و اتفاقاتی که در این نهاد می افتد برای بنده بسیار عجیب و غریب است!؛ ما از ۳ آبان ماه سال گذشته درگیر یک سری اتفاقات در صنف خودمان هستیم که هنوز تکلیف بسیاری مسائل در این باره روشن نشده است.

وی ادامه داد: ما شاهد تخلفات حقوقی گسترده در صنف انجمن چهره پردازان بوده ایم. سال گذشته بنده ریاست این انجمن را بر عهده داشتم و قرار شد ما یک هیأت موسس را برای ثبت صنف مان در وزارت کار معرفی کنیم و با رایزنی هایی که انجام دادیم تصمیم گرفتیم تا از افراد حاضر در شورای مرکزی انجمن و بازرسان دعوت کنیم که به عنوان عضو هیأت موسس برای ثبت انجمن در وزارت کار حضور داشته باشند اما در نهایت بهت، حیرت و ناباوری بنده به عنوان رئیس انجمن متوجه شدم که اسمم از هیأت موسس حذف شده است.

علامی خاطرنشان کرد: از آن زمان تاکنون بنده به شکل های مختلف با نامه نگاری های متعدد و قرارهای حضوری پیگیر این اتفاق بوده ام اما هیچ کس جوابگوی بنده نیست! جالب آنجا است که برخی افراد دسیسه هایی علیه بنده کرده اند و به دیگران گفته اند که علامی می خواسته صنف منحل شود! در صورتی که همه این حرف ها کذب است.

این سینماگر با بیان اینکه برای ثبت صنوف در وزارت کار از بی اطلاعی اعضا سوء استفاده های فراوان می شود اظهار داشت: با زبان چرب و نرم و لفاظی های عجیب به کسانی که مخالف ثبت صنوف در وزارت کار هستند می گویند که شما با این کار هویت پیدا می کنید! بنده در پاسخ به این سوأل گفتم یعنی ما این همه سال کار کردیم و هویت نداشتیم؟ برای بنده جای سوأل وجود داشته و دارد که دلیل این حرف ها چیست؟ من هنوز متوجه نشدم که مسئولان خانه سینما چرا اصرار دارند صنوف زیر لوای وزارت کار ثبت شوند؟ این شماره ثبت صنوف در وزارت کار به چه دردی می خورد و چه حسنی برای صنوف دارد؟

چهره پرداز فیلم سینمایی «پسر مریم» تأکید کرد: صنف ما از دهم تیرماه به مدت ۲ سال در وزارت کار ثبت شده اما از آن زمان تاکنون هیچ اتفاق مثبتی برای صنف رخ نداده است و تازه مشکلی هم به مشکلات ما اضافه شده به نحوی که هر کاری می خواهیم انجام دهیم باید ببنییم وزارت کار اجازه انجام آن کار صنفی را به ما می دهد یا نه؟ در واقع وزارت کار برای ما یک «آقابالاسر» شده و هیچ کاری برایمان انجام نمی دهد!

علامی تصریح کرد: نکته قابل تأمل آنجا است که اکثریت افرادی که در صنف ما برای پیوستن به وزارت کار رأی موافق دادند از عاقبت این کار بی اطلاع بودند؛ اکثریت اعضا گیج بودند و نمی دانستند چه اتفاقی دارد رخ می دهد؛ برخی افراد هم علیه بنده جو بدی درست کرده بودند و می گفتند که علامی نمی خواهد صنف ثبت قانونی شود و هویت پیدا کند!

وی با طرح این پرسش که هنوز برای من دلیل اصرار برخی افراد برای ثبت قانونی صنوف در وزارت کار روشن نیست و نمی دانم چرا از کسانی که تخلف های بزرگ حقوقی می کنند حمایت می شود اظهار داشت: در اساسنامه خانه سینما آمده که هیچ کس حتی مدیرعامل خانه سینما نمی تواند بر تصمیمات صنوف ورود کند اما الآن همه در تصمیمات داخلی صنوف دخالت می کنند.

این چهره پرداز ادامه داد: خانه سینما مکانی عذاب آور برای ما شده، بسیاری از کارهایی که در خانه سینما صورت می گیرد با اساسنامه این نهاد در تضاد جدی است اما افسوس که حرف ما را گوش نمی دهند و با لفاظی و بازی با کلمات جوری وانمود می کنند که گویا ما در اشتباه هستیم! نکته مهم آنجا است که برخی از بزرگان سینما هم وارد این بازی ها شده اند! قطعاً داستان هایی در پشت پرده است که ما از آن بی خبریم!

علامی افزود: چندی قبل یکی از دوستان بنده گفت باید در خانه سینما را گل بگیرند چرا که این نهاد دیگر هیچ هویت و تعریف مشخصی ندارد و در آن هیچ کار صنفی نمی شود اما من گفتم در خانه سینما را باید با بتون ببندند که دیگر هیچ وقت باز نشود!

وی در پایان این گفتگو تصریح کرد: امروزه اسم خانه سینما یک شو است. بسیاری افراد که جزو اعضای خانه سینما نیستند و از بیرون این نهاد را می بینند فکر می کنند بده بستان فرهنگی و فعالیت های صنفی در آنجا وجود دارد در صورتی که نیست! خانه سینما برای من یک واژه رنج آور و دردآور شده است و امیدوارم که به زودی تکلیف همه تخلفات و اتفاقاتی که حال سینماگران را بد کرده روشن شود

 

لینک خبر : http://cinemapress.ir/news/108744/%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7-%DB%8C%DA%A9-%D8%A2%D9%82%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B3%D8%B1-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D9%88-%D9%87%DB%8C%DA%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86.

IMAGE یوسفی در گفتگو با سینماپرس:هدف اصلی «کانون گریم ایران» به عنوان یک موسسه خصوصی
سه شنبه, 23 بهمن 1397
یوسفی در گفتگو با سینماپرس: هدف اصلی «کانون گریم... ادامه مطلب ...
IMAGE ارتباط گریمور و بازیگر
سه شنبه, 23 بهمن 1397
درباره ارتباط گریمور و بازیگر هیچ وقت و هیچ جا به... ادامه مطلب ...
IMAGE 7 ماسک ارزان قیمت خانگی برای سفید کردن پوست
چهارشنبه, 02 آبان 1397
بهترین راه برای سفید کردن رنگ پوست تان استفاده از ماسک... ادامه مطلب ...
IMAGE درمان شوره سر با روشهای طبیعی و موثر
چهارشنبه, 02 آبان 1397
 بعد از پیداکردن علت شوره دو راه دارید از داروهای... ادامه مطلب ...
IMAGE چهره‌پردازان را نمی‌توان ناديده گرفت!
چهارشنبه, 01 شهریور 1396
عزیزالله حاجی‌مشهدی به گلایه‌ی عبدالله اسکندری،... ادامه مطلب ...
IMAGE بالاخره ما بخشی از سینما هستیم یا نه؟/ منتقدان برایمان بنویسند
چهارشنبه, 01 شهریور 1396
عبدالله اسکندری، طراح برتر چهره‌پردازی و خالق... ادامه مطلب ...
IMAGE تَمَرِه به پایان راه خود رسید!
سه شنبه, 13 تیر 1396
فیلم سینمایی تَمَرِه از تولیدات شبکه جهان بین... ادامه مطلب ...
IMAGE گریم خلاقانه یک گریمور
پنج شنبه, 18 خرداد 1396
 گریم واژه ای فرانسوی است به معنای هر گونه تغییر در... ادامه مطلب ...
IMAGE گریم متفاوت جانی دپ در فیلم "قتل در قطار سریع السیر شرق"
شنبه, 23 ارديبهشت 1396
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، اولین... ادامه مطلب ...
IMAGE نصیریان در نکوداشت علی معلم: شهاب حسینی ثمره نسل ماست
دوشنبه, 04 ارديبهشت 1396
آیین نکوداشت مرحوم علی معلم همزمان با مراسم چهلمین روز... ادامه مطلب ...
IMAGE خیلی راحت بگم دوغ و دوشاب قاطیه !
جمعه, 25 فروردين 1396
ناهید علامی متولد 7شهریور 1337 در شهر همدان میباشند و... ادامه مطلب ...
IMAGE نتیجه ۵ ساعت گریم سنگین روی صورت حمید لولایی
دوشنبه, 21 فروردين 1396
پنچ ساعت روی صندلی گریم نشستم وهرکی میومد نظرمی‌داد.... ادامه مطلب ...